Jak osiągnąć sukces w życiu?

Jak osiągnąć sukces w życiu? – czy zadajesz sobie takie pytanie? Czy jest to proste? Czy każdy jest w stanie osiągnąć sukces czy może tylko nieliczni, „wybrańcy”?


Wierz mi, KAŻDY absolutnie każdy człowiek jest w stanie osiągnąć sukces . Zanim odpowiem Ci na pytanie, JAK osiągnąć sukces w życiu, zastanów się, CZYM ów sukces jest dla CIEBIE? jak TY go definiujesz?

Czym jest sukces i jak go rozumieć?

Sukces jest niczym innym jak stanem zamierzonym i zrealizowanym. O sukcesie możesz mówić, gdy spełnią się Twoje oczekiwania, marzenia. Marzenia, do których dążyłeś wykonując konkretne czynności, a które zamieniły się w Twój CEL. Dla każdego z nas SUKCES może oznaczać co innego, każdy z nas wyznacza sobie inne cele, kieruje się innymi wartościami. Dzieje się tak, ponieważ mamy odmienne potrzeby i priorytety. Dlatego też postrzeganie sukcesu jest rzeczą bardzo indywidualną.


„Sukces” wcale też nie musi oznaczać wyjątkowo spektakularnego osiągnięcia. Na każdy sukces należy jednak w dużej mierze osobiście „ZAPRACOWAĆ”, bo w przeciwnym wypadku nie możemy mówić o tym, że go odnieśliśmy.
No dobrze, czy jesteś już gotowy na to by usłyszeć JAK osiągnąć sukces w życiu?


Wszystko „siedzi” w TWOJEJ GŁOWIE!


Po pierwsze CHCIEJ! Jeśli masz wiele planów i chcemy osiągnąć liczne sukcesy na różnych płaszczyznach, warto skupić się na jednym i po kolei, a nie na wszystkich jednocześnie. Wyznaczenie sobie zbyt dużej ilości zadań może skutkować przeciążeniem, zmęczeniem, utratą motywacji.

ZMIEŃ MYŚLENIE – Czy przekonania jestem do niczego, „to nie dla mnie” „mi się nigdy nie udaje” są Ci bliskie? Pierwszym krokiem do sukcesu jest zmiana myślenia! „Jeżeli będę konsekwentny w działaniu osiągnę cel” „Uda mi się”.
WYMYŚL sobie zdanie, MYŚL PRZEDWODNIĄ, którą będziesz sobie powtarzać w drodze do sukcesu. Moją była: „zamieniam Marzenia na Cele”.


USTAL KONKRETNĄ DATĘ osiągnięcia swojego celu, np. Za rok tj. 28.01.2016 będę właścicielem własnego, dobrze prosperującego biura księgowego.
Zamień słowo „MARZENIE” na „SUKCES” (j.w)


NIE OCENIAJ SIĘ ZBYT KRYTYCZNIE – Każdemu zdarzają się potknięcia. Jest to zupełnie normalne i naturalne. Potraktuj swoje błędy jako część składową drogi do osiągnięcia upragnionego sukcesu w życiu.


NIE SKUPIAJ SIĘ NA PORAŻCE – one przydarzają się każdemu. Są one częścią nabywanego doświadczenia.


WYCIĄGAJ WNIOSKI – Jeżeli nawet zdarzyła Ci się porażka. Usiądź, zastanów się CO zrobiłeś nie tak, lub co mógłbyś zrobić lepiej lub CZEGO uniknąć, by w przyszłości nie powtarzać swoich błędów.


NAGRADZAJ SIĘ – za każdy zrealizowany krok Twojego planu przyznaj sobie drobną nagrodę. Tu nie podpowiem, wybierz coś, co sprawia Ci przyjemność.

PLANUJ każdy następny krok, który zrobisz. Np. dzisiaj dowiem się jakie kroki muszę poczynić, by założyć działalność gospodarczą. Jak się będę rozliczał? Codziennie analizuj to co napisałeś i odhaczaj rzeczy które udało Ci się już zrealizować.


BĄDŹ TWÓRCZY – postaraj się nie myśleć szablonowo, wyjdź poza utarte schematy. Może znajdziesz inną, krótszą drogę do osiągnięcia sukcesu w życiu.

BĄDŹ KONSEKWENTNY – przyrzeknij sobie, że się nie ugniesz i nie odstąpisz od zmierzania do swojego celu, choćby nie wiem co. Na swojej drodze napotkasz chwile zwątpienia, jednak postaraj się je spokojnie przeczekać i stale afirmuj sobie swoją „złotą myśl”


ZDOBYWAJ WIEDZĘ. Jeżeli musisz ukończyć jakiś ważny kurs, zdobyć nowe umiejętności wpisz je na swoją listę. Poszukuj potrzebnych Ci szkoleń, czytaj książki branżowe, śledź blogi, fora i nowinki z Twojej branży. Rozwijaj się!


CZYTAJ HISTORIE OSÓB KTÓRE OSIĄGNĘŁY SUKCES w życiu, osób którym się powiodło.


NIE BÓJ SIĘ PROSIĆ O POMOC. Czasem osiągnięcie sukcesu w stu procentach samodzielnie jest po prostu niemożliwe. Nawet jeśli inni mają mniejsze doświadczenie i wiedzę w danej dziedzinie, w której planujemy odnieść sukces, zawsze mogą wnieść świeże spojrzenie, podrzucić nietuzinkowy pomysł czy po prostu wspierać w chwilach zwątpienia.

Na koniec zastanów się jakie CECHY CHARAKTERU posiadasz, które ułatwią Ci osiągnięcie Twojego celu, a nad jakim musisz jeszcze popracować.
• wytrwałość w dążeniu do celu,
• cierpliwość,
• kompetencje,
• wiara we własne możliwości,
• żelazna konsekwencja,
• odwaga,
• pracowitość.


O tym, że odniosło się prawdziwy sukces można mówić tylko wówczas, gdy jest się szczęśliwym, gdy w życiu istnieje równowaga sił. Jeśli zaś sukces został okupiony zbyt wielkim kosztem, wyrzeczeniami, stresem, jeśli z powodu jego osiągnięcia inne sfery życia zostały zepchnięte na dalszy plan, nie ma mowy o prawdziwym sukcesie.
Powodzenia! Teraz gdy już wiesz JAK osiągnąć sukces w życiu przystąp do realizowania swojego planu krok po kroku.

Next Article