Kiedy wynajmować powierzchnię biurową i na co zwracać uwagę przy wynajmie

Pomieszczenia biurowe wynajmowane na własna rękę mogą oferować rzeczy, których nie mają biurowce. Dla porównania, oto niektóre z funkcji, które można uzyskać w biurze:

Ruch pieszy – Niezależnie od tego, czy oferujesz wysoce wyspecjalizowane usługi, czy nie spotykasz się z klientami osobiście, przestrzeń biurowa może charakteryzować się małym ruchem pieszym. Zaletą tego jest to, że jest cichy i zapewnia nieprzerwany dzień pracy.

Parking – We własnym biurze prawdopodobnie będziesz mieć mniej miejsc parkingowych niż w budynku biurowym.

WidocznośćBiura znajdują się zazwyczaj na kampusach, w budynkach lub w inny sposób „na uboczu”, przynajmniej w odniesieniu do biurowców. Przestrzenie komercyjne są mniej widoczne i mogą mieć minimalne oznakowanie. Chociaż nadal możesz opublikować logo lub zostać dodanym do menu, nie będziesz mieć takiego samego poziomu widoczności, jak biuro detaliczne.

Dostępność — biuro powinno być dostępne, ale może obejmować wiele pięter, mieć wąskie korytarze lub być podzielone na boksy. Twój biurowiec może znajdować się dalej od głównych dróg lub autostrad.

Cena za metr kwadratowy — średnia cena za metr kwadratowy budynku biurowego jest nieco niższa niż w przypadku budynku handlowego. Prawdopodobnie będzie mniejsze zużycie i możesz podpisać dłuższą dzierżawę w zamian za niższą miesięczną opłatę. Kiedy zastanawiasz się, czy wynająć powierzchnię biurową dla swojej małej firmy, warto wyobrazić sobie, jak wyglądają tego typu budynki komercyjne.

Previous Article
Next Article